Aktuális szállítási információk és ügyfélszolgálati változások a koronavírus miatt
Kiadónk a koronavírussal kapcsolatos óvintézkedések mellett is folyamatosan kiszolgálja ügyfeleit.
Munkatársaink mind a központi telefonszámainkon (+36 1 340-2304 és +36 1 340-2305), mind a központi e-mail címünkön (kozpont@hvgorac.hu) elérhetőek.
Az online vásárlásokat folyamatosan teljesítjük, azonban a Pick Pack Pontokon történő átvételi lehetőség még szünetel!
Kérjük, hogy a Jogkódex szupportjával kapcsolatos megkereséseiket a helpdesk@hvgorac.hu címre küldjék! Írják meg legyenek szívesek problémájukat, nevüket, telefonszámukat, és munkatársaink felveszik Önökkel a kapcsolatot!
"A tanúk védelme az utóbbi évtizedekben sokat foglalkoztatta a bűnüldözés és a büntetető igazságszolgáltatás gyakorlati művelőit, és felkerült mind a nemzetközi integrációs szervezetek, mind a jogtudomány napirendjére is. Ez önmagában is mutatja, hogy a monográfia időszerű kérdést feszeget.
A szerző feldolgozta a hazai jogszabályokat, az Alkotmánybíróság és a bíróságok közzétett, s a téma szemszögéből releváns döntéseit, az Európa Tanács és az Európai Unió instrumentumait, az Emberi Jogok Európai Bíróságának gyakorlatát, valamint a Francia Köztársaság és a Német Szövetségi Köztársaság ilyen tárgyú jogszabályait, de alkalomszerűen – nem a jogi szabályozás rendszeres feldolgozása útján – ismerteti más országok egyes, figyelembe vehető jogi előírásait is.
Tárgyalja a tanúvédelem általános kérdéseit – alkotmányos alapjait és alapfogalmait, valamint rövid történetét és jogrendszerbeli helyét. Az élethez és a személyi biztonsághoz való alkotmányos jogból, valamint az államnak az igazságszolgáltatási rendszer megszervezésére és működtetésére vonatkozó kötelezettségéből származtatja a tanú jogát arra, hogy védelemben részesüljön. Foglalkozik a „tanú” fogalmának különböző – eltérő – értelmezéseivel, a megfélemlítés mibenlétével és a „tanúvédelem” fogalmának lehetséges definícióival. Kiderül ezekből a fejtegetésekből, hogy a „tanúvédelem” szóval jellemezhető állami törekvés nem merül ki abban, amire a szavak szemantikai jelentése önmagában utalna; védelmet nem kizárólag „tanú” igényelhet, és a jogosultnak nem csak védelemre, hanem kíméletre és/vagy bátorításra is szüksége, vagy igénye lehet.
Fontos jellemzője a monográfiának, hogy a tanúvédelmet – bár nemzetközi és hazai téren egyaránt a büntetőeljárás körében jelent meg iránta az igény, nem a büntetőeljárás monopóliumaként kezeli. Vizsgálódását kiterjesztette a bírósági – és egyáltalán: a hatósági – eljárás más területeire is, és sorra veszi az anyagi büntetőjognak, a büntetőeljárási jognak és a rendészeti jognak a tanú megvédésére alkalmazható, illetőleg kifejezetten erre szánt előírásait, ezek gyakorlati alkalmazását, a velük kapcsolatos elméleti vitakérdéseket, s ezekben állást is foglal. A hazai joganyag ismertetéséhez kapcsolódva kapnak helyet a francia és a német jog analóg intézményeinek leírásai."
Dr. Bócz Endre ny. á. fővárosi főügyész
Kiadvány | |
ISBN | 978-963-258-1668 |
Megjelenés éve | 2012 |
Formátum | A/5 |
Terjedelem (oldalszám) | 316 |
Megrendelőlap
Megrendelés esetén kérjük, töltse le a megrendelőlapot és juttassa vissza beszkennelve e-mail címünkre vagy a +36 1 349 7600 fax számra.Megrendelőlap
letöltése (PDF)