Aktuális szállítási információk és ügyfélszolgálati változások a koronavírus miatt
Kiadónk a koronavírussal kapcsolatos óvintézkedések mellett is folyamatosan kiszolgálja ügyfeleit.
Munkatársaink mind a központi telefonszámainkon (+36 1 340-2304 és +36 1 340-2305), mind a központi e-mail címünkön (kozpont@hvgorac.hu) elérhetőek.
Az online vásárlásokat folyamatosan teljesítjük, azonban a Pick Pack Pontokon történő átvételi lehetőség jelenleg szünetel!
A GLS futárszolgálattal történő szállítás továbbra is igénybe vehető.
A Károlyi utcai könyvesboltban történő személyes átvételi lehetőség ismét elérhető. A Kiadóban (1037 Budapest, Montevideo u. 14.) történő átvétel továbbra is működik, az irodaház előterében lévő asztalokra helyezzük ki a vásárolt kiadványokat.
Kérjük, hogy a Jogkódex szupportjával kapcsolatos megkereséseiket a helpdesk@hvgorac.hu címre küldjék! Írják meg legyenek szívesek problémájukat, nevüket, telefonszámukat, és munkatársaink felveszik Önökkel a kapcsolatot!
Tercsák Tamás könyve a joggal való visszaélés intézményének monografikus feldolgozását adja. Érvényes ez a megállapítás az elméleti alapok feltárására éppúgy, mint a bírói gyakorlat kritikai bemutatására. Az elméleti kérdések tárgyalását Szerző az alanyi jog fogalmi határainak megvonásával kezdi, hogy az alanyi jog fogalmának szilárdan megépített alapjára építhesse fel a joggal való visszaélés dogmatikáját. Ez a tárgyalási mód feltétlenül indokolt, mivel magánjogunkban a joggal való visszaélés tilalma általános jelentőségűvé vált. A Polgári Törvénykönyv ugyanis az alapelvi rendelkezések között helyezi el a tilalmi szabályt, ahogy azt már – az 1912-ben hatályba lépett svájci Zivilgesetzbuch mintáját követve – az 1959-es kódex is tette. Ez a kiemelt rendszertani pozíció pedig azzal a következménnyel jár, hogy elvben bármely alanyi jog visszaélésszerű gyakorlása a tilalomba ütközhet. A magyar magánjog tudatosan vállalja az általános tilalom módszerét, annak ellenére, hogy az egyes alanyi jogok és a velük való visszaélés módozatai jelentősen különbözhetnek egymástól. Külön ki kell emelni, hogy Tercsák elemzései túlterjeszkednek a szorosabban felfogott polgári jogon, és behatóan foglalkoznak a joggal való visszaélés munkajogi kérdéseivel. Ez a széles feldolgozási horizont önmagában is egyedülálló jelentőségűvé teszi a könyvet, amely jogirodalmunkban elsőként ad összefoglaló képet a munkajogi jogviszonyokban lehetséges visszaélési helyzetekről és azok jogi megítéléséről. A mű másik feltétlenül kiemelendő erényét a bírói gyakorlat szinte teljes körű feldolgozása jelenti. Nincs ma a magánjognak még egy olyan területe, amelynek teljes mértékadó jogalkalmazási praxisát egyetlen könyvben találhatja meg az alaposan dolgozó jogász. Ez a monográfia több mint félévszázad alatt, az 1959-es Ptk. hatálybalépése óta alakuló ítélkezési gyakorlatot kritikailag dolgozza fel és mutatja be áttekinthetően szerkesztett,az olvasó által könnyen követhető rendszerben. Melegen ajánlom Tercsák Tamás könyvét a hivatásukat igényesen gyakorolni kívánó magyar jogászoknak.
Kiadvány | |
ISBN | 978 963 258 398 3 |
Megjelenés éve | 2018 |
Formátum | B/5 |
Terjedelem (oldalszám) | 552 |
Megrendelőlap
Megrendelés esetén kérjük, töltse le a megrendelőlapot és juttassa vissza beszkennelve e-mail címünkre vagy a +36 1 349 7600 fax számra.Megrendelőlap
letöltése (PDF)